10/06/2019

Μια σημαντική υποτροφία για τον μαθητή μπάσου Γιώργο Σοβατζόγλου

Πόσο χαρούμενοι είμαστε όταν μαθαίνουμε τα εξαιρετικά νέα των μαθητών μας!

Ο Γιώργος Σοβατζόγλου, μαθητής ηλεκτρικού μπάσου στην τάξη του Γιάννη Άννινου (παράρτημα Μελισσίων), κέρδισε τη μία από τις δύο μουσικές υποτροφίες του Pierce.

Το Pierce, βάσει της προκήρυξής του, αναζητούσε δύο εξαιρετικούς σπουδαστές μουσικής, σπουδαστές με ιδιαίτερες δεξιότητες, για να στηρίξουν και να εμπλουτίσουν τη μουσική του κοινότητα.

Η επιλογή τού Γιώργου ως υποτρόφου έγινε μετά από ζωντανές ακροάσεις στο PierceΣημειωτέον ότι ο Γιώργος παρακολουθεί μαθήματα μπάσου μόλις δύο χρόνια!

Παράλληλα να δώσουμε τα συγχαρητήριά μας στον δίδυμο αδερφό του Γιώργου, τον Μιχάλη Σοβατζόγλου, μαθητή ηλεκτρικής κιθάρας στην τάξη του Ορέστη Ατσαλάκη, ο οποίος απέσπασε ακαδημαϊκή υποτροφία από τα εκπαιδευτήρια Κωστέα - Γείτονα.

Ευχόμαστε η μετάβαση και των δύο από την ΣΤ΄ Δημοτικού στην Α' Γυμνασίου, σε σχολεία που στηρίζουν την αριστεία και την καλλιτεχνία, να είναι ευχάριστη και εποικοδομητική και η συνέχιση της μαθητικής τους πορείας να είναι σπαρμένη με επιτυχίες!