Professional Keyboards & Computer Music Songwriting

ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ :

• Σε όσους θέλουν να ασχοληθούν (ή ασχολούνται ήδη) με Piano ή/και Keyboards με βασική κατεύθυνση την pop/rockμουσική.
  • Σε ερασιτέχνες μουσικούς ή DJs, που ενδιαφέρονται να ασχοληθούν και να εξελιχθούν στη μουσική μέσω υπολογιστών.
  • Σε μουσικούς όλων των οργάνων και τραγουδιστές που θέλουν να αναπτύξουν και να διευρύνουν τις θεωρητικές/ ενορχηστρωτικές τους γνώσεις, καθώς και τη γνώση χρήσης υπολογιστή.

ΣΤΟΧΟΙ:

• Εκμάθηση Piano /Keyboards /VSTs σε μια μεγάλη γκάμα μουσικών στυλ (pop/rock/dance/blues/funk/jazz και άλλα), με επίκεντρο όποιο στυλ επιλέξει ο σπουδαστής.
  • Ρόλος του Keyboard Player μέσα σε μια μπάντα.
  • Ανάπτυξη της σχέσης του σπουδαστή στη μουσική πρακτική/σύνθεση με υπολογιστές.
  • Ενορχήστρωση / Παραγωγή ορχηστρικής μουσικής και τραγουδιών, σε DAW (DigitalAudioWorkstation).
  • Παραγωγή και σχεδιασμός ήχων σε Synthesizers.
  • Εξέλιξη ακουστικής ικανότητας του σπουδαστή, έτσι ώστε να έχει τη δυνατότητα να «αποκρυπτογραφήσει» από ένα κομμάτι τη μελωδία/chords/ενορχήστρωση αυτού.
  • Improvisation από αρχικό έως υψηλό επίπεδο (Piano/Keyboards) σε διάφορα μουσικά στυλ.
  • Music Theory / Harmony (pop/rock/ jazz)
  • Arranging
  • Songwriting / Composing
  • Ανάγνωση παρτιτούρας και «οδηγών»
  • Εγγραφή παρτιτούρας σε υπολογιστή

Διδάσκει ο ΧρήστοςΤρεσίντσης (Μέλος του συγκροτήματος ONIRAMA/Συνθέτης/Arranger/Producer).

To μάθημα είναι ατομικό, με εβδομαδιαία διάρκεια 90'.

✔️ Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας ΕΔΩ αναφέροντας στο "Θέμα" το Professional Keyboards & Computer Music και την πόλη - περιοχή κατοικίας σας.