Η Μαρία Κονταράτου, νέα καλλιτεχνική διευθύντρια του παραρτήματος Αιγάλεω
Νέα Καθηγητών

Η Μαρία Κονταράτου, νέα καλλιτεχνική διευθύντρια του παραρτήματος Αιγάλεω

Η Μαρία Κονταράτου συνεργάζεται με το Ωδείο Φίλιππος Νάκας από τη δεκαετία του 1990, με την ιδιότητα της καθηγήτριας πιάνου. Με σπουδές σε Ελλάδα και εξωτερικό (Α.R.S.M. Royal College of Music), επί δύο δεκαετίες προγυμνάζει τους σπουδαστές του Ωδείου Φίλιππος Νάκας, έχοντας απονείμει με επιτυχία πολλά πτυχία και διπλώματα. Από το τρέχον καλλιτεχνικό έτος η Μαρία Κονταράτου αναλαμβάνει την καλλιτεχνική διεύθυνση του παραρτήματος Αιγάλεω. Η καλή επικοινωνία με τους μαθητές και το διδακτικό - διοικητικό προσωπικό του Ωδείου συνεχίζεται από τη νέα αυτή θέση, η οποία εμπεριέχει και διοικητικές αρμοδιότητες, τις οποίες η Μαρία Κονταράτου έχει κριθεί απολύτως ικανή να διεκπεραιώσει, έχοντας ως πρώτιστο μέλημά της την αγάπη και αφοσίωση στη μουσική και στους μαθητές μουσικής.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ