Εργαστήριο Φλάουτου με την Francesca Canali, προσκεκλημένη από το El Sistema Greece
Σεμινάρια

Στις 10 Δεκεμβρίου, ημέρα Σάββατο και ώρα 14:00 το Ωδείο Φίλιππος Νάκας φιλοξενεί τη σολίστ φλάουτου, μουσικό δωματίου, παιδαγωγό και ερευνητή Francesca Canali, προσκεκλημένη στην Ελλάδα από το εκπαιδευτικό μουσικό πρόγραμμα κοινωνικής ένταξης El Sistema Greece.

Με επιτυχημένες εμφανίσεις στα μεγάλα θέατρα του κόσμου, βραβεία καθώς και διδακτορικό τίτλο από το Πανεπιστήμιο Mozarteum στο Ζάλτσμπουργκ, αποτελεί περιζήτητη παιδαγωγό και δασκάλα σε διεθνή masterclass, σεμινάρια και εργαστήρια. Ζει το Ζάλτσμπουργκ και είναι καθηγήτρια φλάουτου και μουσικής δωματίου στο Kalaidos Musikhochschule της Ελβετίας και στο Landes Musikschulwerk στην Αυστρία. Επιπλέον, προσκαλείται τακτικά ως καθηγήτρια ξύλινων πνευστών σε διεθνείς ορχήστρες νέων και ως λέκτορας, ειδικός και ομιλήτρια σε πολλά συνέδρια και μουσικά πανεπιστήμια σε όλο τον κόσμο.

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2022 | ΩΡΑ 14:00

Η ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΣΥΝΑΥΛΙΩΝ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΝΑΚΑΣ | ΙΠΠΟΚΡΑΤΟΥΣ 41 ΑΘΗΝΑ | ΤΗΛ.:  2103634000

Μπορείτε να δηλώσετε το ενδιαφέρον σας συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα:

Το μήνυμά σας εστάλη επιτυχώς.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα στην αποστολή. Δοκιμάστε ξανά.
Εισάγετε το ονοματεπώνυμο σας
Εισάγετε τo κινητό σας Μη έγκυρος αριθμός κινητού
Μη έγκυρη ηλικία
Παρακαλώ συμπληρώστε το reCAPTCHA