Ο μαθητής μας Βασίλης Μπακέας ανήκει πλέον στο δυναμικό της "Matilda"!

28/04/2018

Τα πρώτα του βήματα στον χώρο του θεάματος κάνει ο εννιάχρονος μαθητής μας Βασίλης Μπακέας. Σημαντική η επιλογή του ανάμεσα σε 500 υποψήφιους για το musical Matilda. Ο Βασίλης ξεκίνησε μαθήματα στο Ωδείο Φίλιππος Νάκας σε ηλικία τεσσάρων ετών στο σύστημα Orff και συνέχισε στο Orff plus, ενώ σήμερα είναι μαθητής πιάνου, με καθηγήτριά του από το ξεκίνημά του έως σήμερα, τη Δέσποινα Σαλκιτζόγλου. Όταν πρωτοάκουσε τον ήχο των πλήκτρων ο Βασίλης είπε... "αισθάνομαι ότι πηγαίνω ψηλά στ' αστέρια". Όταν ένα μικρό παιδί σου λέει κάτι τέτοιο, δεν μπορείς παρά να επενδύσεις στην εκπαίδευσή του και να του δώσεις όλα όσα χρειάζεται για να γίνει αυτό που ονειρεύεται. Και φαίνεται, ότι ο Βασίλης κάνει ήδη το πρώτο βήμα για να φτάσει στο αστέρι των ονείρων του! Συγχαρητήρια!