Σημαντική επιτυχία για τον μαθητή μας Φώτη Κετσετζή. Θα τον δούμε στο musical "Matilda"

26/04/2018

Άλλη μια επιτυχία. Ο μαθητής του ωδείου μας Φώτης Κετσετζής επιλέχθηκε μέσα από 500 παιδιά και θα συμμετάσχει στο μιούζικαλ «Matilda» που θα ανέβει στο Ακροπόλ τη νέα σαιζόν. Ο Φώτης ξεκίνησε τις μουσικές του σπουδές στο ωδείο μας με το σύστημα της Yamaha και συνεχίζει τις σπουδές του στο πιάνο. Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Φώτης ξεδιπλώνει το πολύπλευρο ταλέντο του. Το 2017 εκπροσώπησε την Ελλάδα στο European Junior Original Concert της Yamaha στη Βαρσοβία ερμηνεύοντας τη δική του σύνθεση στο κοινό. Και συνεχίζει να μας κάνει υπερήφανους.

Η δασκάλα του Μαρίνα Γύρα μας λέει:

«Όταν ανέλαβα τη μουσική του καθοδήγηση σε ηλικία 4 ετών είδα αμέσως τη μουσική του κλίση, αλλά και τα πολλαπλά ταλέντα του. Το γεγονός ότι ο Φώτης ξεκίνησε το μουσικό του ταξίδι με το σύστημα της Yamaha που διδάσκεται αποκλειστικά στο ωδείο μας θεωρώ πως ήταν η πιο εύστοχη κίνηση των γονιών του, καθώς μέσα από αυτό είχε την ευκαιρία να έρθει σε επαφή με έναν υγιή, διασκεδαστικό και ταυτόχρονα πολύπλευρο και δημιουργικό τρόπο με τη μουσική και να εκμεταλλευτεί στο έπακρο τις δυνατότητες που του δίνει αυτό το σύστημα. Δεν είναι τυχαίο ότι ο Φώτης ανταποκρίθηκε με πολύ λίγες πρόβες στις ακροάσεις του μιούζικαλ. Και την έξυπνη αυτή επιλογή επισφραγίζει το γεγονός ότι συνεχίζει τις σπουδές του στο πιάνο με αμείωτο ζήλο και συνέπεια, ενώ ταυτόχρονα έχει εξελιχθεί σε δημιουργό ταινιών, χορευτή και ηθοποιό. Δε θα μπορούσα βεβαίως να μην αναφερθώ στον ξεχωριστό χαρακτήρα του Φώτη και να μη συγχαρώ και τους γονείς του, γιατί αυτό το πακέτο επιτυγχάνεται μόνο με τη δική τους συμπαράσταση και την καθοριστική συμβολή τους».

Συγχαρητήρια στον Φώτη. Θα είμαστε εκεί να σε απολαύσουμε!