Συγχαρητήρια στους σπουδαστές μας, Δήμητρα Καραγεωργοπούλου και Γιάννη Παπαγιαννόπουλο!

17/04/2018

Μπράβο στους μαθητές μας Δήμητρα Καραγεωργοπούλου και Γιάννη Παπαγιαννόπουλο για τα βραβεία που απέσπασαν στον 7ο Διαγωνισμό Μαρίας Χαιρογιώργου - Σιγάρα.

Η Δήμητρα Καραγεωργοπούλου, σπουδάστρια βιολιού στην τάξη της Νάντιας Σαραντίδου στο Ωδείο Φίλιππος Νάκας,  απέσπασε Α' Βραβείο
 στην κατηγορία Γ για μουσικούς 15-18 ετών. Σημειώστε ότι η δεκατριάχρονη Δήμητρα ήταν η μικρότερη από τους βραβευθέντες στην κατηγορία αυτή. Η Δήμητρα ξεκίνησε μαθήματα βιολιού στο Ωδείο μας σε ηλικία έξι ετών και μας κάνει διαρκώς περήφανους με τα επιτεύγματά της.
Ο εντεκάχρονος Γιάννης Παπαγιαννόπουλος απέσπασε Α' Βραβείο και Ειδική διάκριση εξαιρετικής επίδοσης στην κατηγορία Β.  Ο Γιάννης είναι μαθητής στην τάξη βιολοντσέλου του Δημήτρη Μαγκριώτη στο Ωδείο Φίλιππος Νάκας. Και εις ανώτερα!