Ακροάσεις για υποτροφίες - Berklee World Scholarship Tour

26/01/2018

Εάν ασχολείστε με τη μοντέρνα μουσική, πιστεύετε στον εαυτό σας και θέλετε να επενδύσετε στο επαγγελματικό σας μέλλον, σκεφτείτε τις σπουδές στο Berklee College of Music, το μεγαλύτερο κολέγιο μοντέρνας μουσικής του κόσμου. Ελάτε πιο κοντά στο όνειρό σας να φοιτήσετε στο Berklee, κερδίζοντας μία υποτροφία χιλιάδων δολαρίων. Οι ακροάσεις διοργανώνονται στο Ωδείο Φίλιππος Νάκας για 24η συνεχή χρονιά την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου.

Ο καλύτερος πρεσβευτής ενός σχολείου είναι οι απόφοιτοί του. Μέχρι σήμερα, 114 απόφοιτοι του Berklee College of Music έχουν κερδίσει 275 Βραβεία Grammy.

Στο Ωδείο Φίλιππος Νάκας αισθανόμαστε υπερήφανοι που συνεργαζόμαστε με το μεγαλύτερο κολέγιο μοντέρνας μουσικής στον κόσμο, που ανάμεσα στους αποφοίτους του έχει να επιδείξει ονόματα όπως οι John Scofield, Al DiMeola, Steve Vai, Quincy Jones, Melissa Etheridge, Gary Burton, Branford Marsalis.

Το Ωδείο Φίλιππος Νάκας είναι Global Academic Partner του Berklee.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΚΡΟΑΣΕΙΣ:  210 3634000
ΧΩΡΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΑΚΡΟΑΣΕΩΝ: ΩΔΕΙΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΝΑΚΑΣ, ΙΠΠΟΚΡΑΤΟΥΣ 41, ΑΘΗΝΑ