Συγχαρητήρια στους μικρούς βιολοντσελίστες του Ωδείου!

15/11/2017

Συγχαρητήρια στους σπουδαστές βιολοντσέλου του Ωδείου. Μετά από ακροάσεις που διεξήχθησαν τον Σεπτέμβριο, η Camerata Junior Orchestra επέλεξε τα νεαρά νέα μέλη της που θα ενισχύσουν το δυναμικό της για τη φετινή χρονιά. Ανάμεσά τους βρίσκονται οι παρακάτω μαθητές του Ωδείου Φίλιππος Νάκας:
Η 12χρονη Αντιγόνη Καραλή (μαθήτρια στην 3η κατωτέρα τάξη με καθηγήτρια την Μαρίνα Κισλίτσινα) επελέγη για το παιδικό τμήμα.
Η Ελπίδα Κόλλια μόλις 11 ετών, που φοιτά στη μέση σχολή με καθηγήτρια την Μυρτώ Δημητρουλοπούλου πέρασε στο νεανικό τμήμα (κατηγορία άνω των 15 ετών).
Ως αναπληρωματικός για το παιδικό τμήμα επελέγη ο Ανδρέας Βάγκνερ - Γεωργιάδης 13 ετών (τάξη κατωτέρας Μυρτώς Δημητρουλοπούλου).
Η μαθήτρια Κυβέλη Βλαστού είναι 1ο τσέλο στην παιδική κατηγορία από την περσινή χρονιά (φέτος βρίσκεται στη 2η μέση τάξη με καθηγήτρια τη Μυρτώ Δημητρουλοπούλου και είναι 13 χρονών).