Μειωμένα δίδακτρα για το έτος 2016-17

29/08/2016

Για τους μαθητές μας, ο χώρος του Ωδείου είναι χώρος δημιουργίας, χαράς, έμπνευσης. Η μουσική είναι καθοριστική για την ανάπτυξη μιας ολοκληρωμένης και πολυδιάστατης προσωπικότητας. Η μουσική μάς κάνει καλύτερους!

Κατά το σχολικό έτος 2016-17 το Ωδείο Φίλιππος Νάκας επιδοτεί τα δίδακτρα της Α'  προκαταρκτικής τάξης του Τομέα Κλασικής Μουσικής και του 1ου έτους των Τομέων Μοντέρνας - Παραδοσιακής Μουσικής.

Με μηνιαία δίδακτρα 78 € (συμπεριλαμβάνονται τα θεωρητικά μαθήματα) η σωστή μουσική εκπαίδευση είναι προσιτή σε όλους!
Και σημειώστε: Τα μηνιαία δίδακτρα για τα μαθήματα τρομπέτας, τρομπονιού, κόρνου ή τούμπας - συμπεριλαμβανομένων και των θεωρητικών μαθημάτων- είναι μόλις 60 €!

Συνεχίζεται επίσης το πρόγραμμα προσφοράς δωρεάν μουσικών οργάνων σε σπουδαστές που εγγράφονται για ολόκληρο το διδακτικό έτος.

Μια σημαντική πρωτοβουλία που επιτρέπει στο σπουδαστή να μελετά από την αρχή των σπουδών του, χωρίς να τον απασχολεί το κόστος αγοράς μουσικού οργάνου.

ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΠΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΩΔΕΙΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΝΑΚΑΣ: MΕΙΩΣΗ ΔΙΔΑΚΤΡΩΝ & ΔΩΡΕΑΝ ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ!